wap.mobilomania.sk
Hosting na mieru už od 5,5 Eur od spoločnosti WebSupport.sk
Mobilomania služby:
» Wap košík
» Upload
» Na želanie
» MyMMS
» Moja Wapka
» Obesenec
» SMMS
» Fórum
» Inzeráty
» Mobil blog
» Môj mobil
» FAQ
Top realtóny:
Mysql error,
Top polyfóny:
Mysql error,
Základné informácie o službe SMMS
Služba SMMS umožňuje odosielať SMS správy priamo z mobilného telefónu cez známe slovenské SMS brány.
Priamo z mobilného telefónu znamená, že sa nemusíte pripájať na WAP stránky s SMS bránou, ale SMSku odošlete skutočne priamo z MT avšak odošlete ju ako MMS správu.

Zjednodušene to v praxi funguje nasledovne:
Vo svojom MT si prestavíte adresu MMS servera, čo spôsobí, že každá odoslaná MMS správa neputuje na server operátora, ale na server služby SMMS. Okrem toho je potrebné mierne upraviť nastavenia spojenia. Všetky detaily sú popísané v časti nastavenia.
Server zistí z MMS správy čísla adresátov a text správy. Následne sa pripojí na SMS bránu vybranej služby a SMS správu odošle.
Aké to má výhody:
 • Jednoduchosť: Nemusíte sa pripájať na žiadne WAP stránky a Správu pošlete tak jednoducho, akoby ste posielali obyčajnú SMSku z mobilu
 • Cena: Samozrejme nie je žiadny poplatok za odoslanie MMS správy, pretože operátor vobec nevie, že nejakú MMS správu odosielate. Samotný prenos z MT na server má v závislosti od počtu napísaných znakov vaľkosť 1-2KB čo je pri cene 35Sk/MB (pri GPRS) cena 0,03 - 0,07Sk, čo je vlastne aj jediný poplatok za odoslanie správy (Ak máte predplatený objem dát pre prístup na WAP tak to máte v rámci paušálu a odoslanie je vpodstate úplne zadarmo). Cena za odoslanie z SMS brány je väčšinou 0Sk v závyslosti od toho z akej brány je SMSka zaslaná (Orange pri službe Moj Asistent účtuje poplatky pri zaslaní viac ako 50SMS mesačne, o tom neskôr).
 • Rýchlosť: V menu telefónu prejdete na možnosť napísať MMS správu, napíšete text, vyberiete číslo zo zoznamu a odošlete, čo môže byť rýchlejšie a jednoduchšie

 • Aké to má nevýhody:
  Pre využívanie služby je potrebné upraviť nastavenia v mobilnom telefóne, čo znemožní posielanie klasických MMS správ cez operátora.
  Vačšina MT umožnuje vytvoriť viacero profilov pre nastavenia MMS správ, takže si môžete nechať jeden profil pre klasické MMS a vytvoriť ďalší pre službu SMMS.
  Čo sa stane, ak Vám bude chcieť niekto odoslať MMS správu a Vy budete mať nastavený profil SMMS?
  Samozrejme o svoju MMSku neprídete. Najprv Vám príde informácia o tom, že Vám niekto posiela MMSku. Následne si zmeníte MMS profil a MMS správa Vám bude doručená.

  Dostupné SMS brány:
  V súčastnosti sú dostupné 2 SMS brány a obe sú od Orange.
 • Orange portál: Brána umožnuje odoslať bezplatne 10 SMS správ mesačne iba do siete Orange Slovensko. Zaregistrovať sa je možné na hocijaké číslo slovenských operátorov, takže ak máte k dispozícii viac čísiel (SIM kariet), môžete sa zaregistrovať na každé z nich.
 • Orange Môj Asistent: Brána umožňuje odoslať bezplatne 50 SMS správ mesačne na čísla slovenských operátorov. Služba Môj Asistent je dostupná iba pre zákazníkov s paušálnym programom. Je spoplatnená sumou 50Sk/mesiac avšak je ju možné bezplatne využívať po aktivovaní Orange World (prístupu na internet z MT)
 • V prípade záujmu môžu časom pribudnúť aj ďalšie SM brány.
  Novinky:
  23.8.2007: Spustená služba SMMS
  18.5.2007: V uploade sprístupnené vyhľadávanie
  9.4.2007: Pribudlo 175 polyfonických zvonení, 10 java hier, 16 reálnych tónov a 1 video
  31.3.2007: Pribudlo 73 polyfonických zvonení, 5 java hier a 5 reálnych tónov
  7.3.2007: Pribudlo 6 polyfonických zvonení, 6 java hier a 9 reálnych tónov
  21.2.2007: Pribudli 4 java hry
  7.2.2007: Pribudlo 6 java hier
  1.2.2006: Pribudlo 2280 nových obrázkov 240 x 320 pix
  27.1.2007: Pribudlo 1 polyfonické zvonenie, 6 java hier a 4 reálne tóny
  17.1.2007: Pribudlo 21 polyfonických zvonení, 7 java hier a 20 reálnych tónov
  9.1.2007: Pribudlo 58 polyfonických zvonení, 3 java hry a 3 reálne tóny
  1.1.2007: Pribudlo 1835 polyfonických zvonení
  Štatistiky:
  On-Line -
  Prihlásených -
  Reklama: